Årets Eksteriør Hunde 20/21

Opdateret Mon May 24 17:15:10 2021

Regler finder du på dette link. Send gerne en mail til hvis du finder en fejl

Årets Baby/Hvalpe

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Lewanika Ma-Libobo 49 1 Juani Carmeni Marula 46
2 Zambezi’s Kozmic Pollux To Zindika 23 2 Zindika My Brave G’Penzi By Ace 26
3 Juani Carmeni Aika 13 3 Hazinas 10th Jubilee Jamilla 21
4 Thukela Dayo By Jabali 10 4 Zindika My Brave G’Djaani By Ace 18
5 Lewanika Musi-oa-Tunya 8 5 Inkiini A’liwa wa Eshe Aceion 15
6 6 Lewanika Ma-Lozi 14
7 7 Mona Summer Love Ridgepuppy.Croatia 13

Årets Junior

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 1 Glenaholm Mhuri Ikhala 49

Årets Mellemklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 1 Makucha B’loved Giza by Falko 50

Årets Åbenklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Akizuri Desi D’Jabula 46 1 Makucha Asante Chui by Ajabu 83
2 Ni’Akoya Kougar Fire 39 2 Kinaya’s Bahiya Aisha 43
3 Izinja Akin’s Chuma 37 3 Hazinas 7th Galactic Stella Nova 24
4 Hazinas 8th Heri 32 4 Kinyemi Ojalali ONE1 Ojivuna 17
5 Izinja Akin’s Mjukuu Wa Mwisho 23 5

Årets Championklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Villagedogs Our BelAmi 152 1 Izinja Gain’s D’azana 88
2 Juani Aisha Jelani 30 2

Årets Veteranklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Kinyemi At Inkiru Valley’s Izaan 72 1 Lewanika Idanayi 26
2 Hazinas 6th Fulani Ajabu By U 46 2 Akizuri Ika Abudiwa 22
3 3 Hazinas 6th Fanela By U 21
4 4 Bikita’s Legacy Anaya 13

Årets Exteriør Hund

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
BIR
1
Villagedogs Our BelAmi 152 BIM 1 Izinja Gain’s D’azana 149
2 Kinyemi At Inkiru Valley’s Izaan 90 2 Zindika My Special Hope Una By Ace 88
3 Hazinas 6th Fulani Ajabu By U 57 3 Makucha Asante Chui by Ajabu 83
4 Akizuri Desi D’Jabula 46 4 Glenaholm Mhuri Ikhala 61
5 Ni’Akoya Kougar Fire 39 5 Makucha B’loved Giza by Falko 50
6 Izinja Akin’s Chuma 37 6 Lewanika Idanayi 46
7 Hazinas 8th Heri 32 7 Kinaya’s Bahiya Aisha 43
8 Juani Aisha Jelani 30 8 Hazinas 7th Galactic Stella Nova 24
9 Copper Queen’s Caxo Aganju 26 9 Kinyemi Ojalali ONE1 Ojivuna 17
10 Izinja Akin’s Mjukuu Wa Mwisho 23 10
11 Makucha B’loved Dogo by Falko 23 11

Avlsklasse

Opdrætsklasse

Plads Navn Point
1 Hazinas 20
2 Lewanika 10
3 Kinyemi 8

Udstillinger

Denne opgørelse medtager resultater fra følgende udstillinger:

Udstilling Dato
Ridgeback Dagene 2020 Cetifikatudstilling, Strøby 2020-08-29
RRK Cetifikatudstilling, Hadsten 2020-09-05
RRK Cetifikatudstilling, Årslev 2020-09-20
RRK Cetifikatudstilling, Korsør 2020-10-04
RRK Cetifikatudstilling, Årslev 2021-04-11
RRK Cetifikatudstilling, Hadsten 2021-05-16