Årets Brugshunde 21/22

Opdateret 17 aug 2022 for året 20/21

Regler finder du på dette link. Send gerne en mail til aktivitetsudval@ridgebackklub.dk hvis du finder
en fejl

Samlet

Årets Brugshund Placering Point
Glenaholm Rafiq 1 538.75
Thukela Cheko Of Ajabu 2 362.50
Bikita’s Legacy Baloo 3 349.42
Glenaholm Mhuri Ikhala 4 242.00
Juani Bayani Jabali 5 175.00
Juani Carmeni Marula 6 165.00
Akizuri Desi D’Jabula 7 160.00
Makucha Asante Chui by Ajabu 8 142.50
Thukela Dayo By Jabali 9 135.00
Kinyemi Ojalali ONE1 Ojivuna 10 135.00
Malkias Nzuri Adia 11 115.00
KeNala Asante sana Nahla Zuri 12 110.00
Zindika My Brave G´Zola By Ace 13 110.00
Hazinas 7th Galactic Cosmos 14 110.00
Thukela Chanjanuka Of Ajabu 15 110.00
Glen Rhodes Banya Broadway Star 16 106.25
Lewanika Idanayi 17 103.75
Thukela Chikozi Of Ajabu 18 96.25
Izinja Akin`s Chuma 19 85.00
Lewanika Kambihi Jussie 20 75.00
Paerdecroon Empress Embrace 21 75.00
Copper Queen’s Slowhand Shagrath 22 72.50
Thukela Daudi By Jabali 23 50.00
Kinaya’s Bahiya Aisha 24 0.00
Lewanika Kubuheha 25 0
Kinyemi Mulamaniya My Mr Moose 26 0

Lydighed

Årets LP1 Placering LP1
Max 200
x 1.0
Glenaholm Rafiq 1 94,00
Glenaholm Mhuri Ikhala 2 70,75
Thukela Cheko Of Ajabu 3 67,50
Årets LP2 Placering LP2
Max 280
x 1.25
Bikita’s Legacy Baloo 1 106,92
Glenaholm Rafiq 2 81,70
Årets LP3 Placering LP3
Max 320
x 1.5
Årets LP Champion Placering LP-Champion
Max 320
x 1.75

Rally

Årets Rally Begynder Placering Rally Begynder
x 1.0
Glenaholm Mhuri Ikhala 1 84.00
Lewanika Kambihi Jussie 2 75.00
Årets Rally Øvet Placering Rally Øvet
x 1.25
Glenaholm Mhuri Ikhala 1 121.25
Thukela Cheko Of Ajabu 2 120.00
Makucha Asante Chui by Ajabu 3 107.50
Glen Rhodes Banya Broadway Star 4 106.25
Lewanika Idanayi 5 103.75
Thukela Chikozi Of Ajabu 6 96.25
Årets Hund Placering Rally Expert
x 1.5
Bikita’s Legacy Baloo 1 142.50
Thukela Cheko Of Ajabu 2 117.00
Årets Rally Champion Placering Rally Champion
x 1.75
Glenaholm Rafiq 1 169.75
Årets Rally Senior Placering Rally Senior
x 1.50

Schweissspor

Årets 3t/400m Placering 3t/400
x 1.0
Alder på prøve dag
Malkias Nzuri Adia 1 115 5.36
KeNala Asante sana Nahla Zuri 2 110 0.97
Zindika My Brave G´Zola By Ace 3 110 2.34
Hazinas 7th Galactic Cosmos 4 110 5.09
Thukela Chanjanuka Of Ajabu 5 110 6.12
Thukela Cheko Of Ajabu 6 110 6.04
Thukela Daudi By Jabali 7 50 1.17
Kinyemi Ojalali ONE1 Ojivuna 8 35 4.04
Makucha Asante Chui by Ajabu 9 35 5.05
Årets 20t/400m Placering 20t/400
x 1.25
Alder på prøve dag
Thukela Dayo By Jabali 1 135 1.04
Copper Queen’s Slowhand Shagrath 2 72.5 4.24
Årets 20t/1000m Placering 20t/1000
x 1.5
Alder på prøve dag
Juani Carmeni Marula 1 165 1.37
Akizuri Desi D’Jabula 2 160 5.20
Glenaholm Rafiq 3 160 5.93
Izinja Akin`s Chuma 4 85 4.64
Thukela Dayo By Jabali 5 47.50 1.73
Årets 40t/1000m Placering 40t/1000
x1.75
Alder på prøve dag
Juani Bayani Jabali 1 175,00 3.92
Glenaholm Rafiq 2 175,00 6.18
Akizuri Desi D’Jabula 3 53.75 5,95

NoseWork

Årets NW1 Placering NW1 Fejl Tid
Kinyemi Ojalali ONE1 Ojivuna 1 100 0 122.1
Glenaholm Rafiq 2 100 0 115
Bikita’s Legacy Baloo 3 100 1 220
Thukela Cheko Of Ajabu 4 75 1 6.40
Glenaholm Mhuri Ikhala 5 50 2 6.44
Årets NW2 Placering NW2
x 1.25
Fejl Tid
1
Glenaholm Rafiq 2 93.75 0 8.24
Bikita’s Legacy Baloo 3 71,25 0 10.00
Årets NW Senior Placering NW –
Senior
Fejl Tid
Paerdecroon Empress Embrace 75.00 5 7.00